232016Гру
12 грудня відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці заснування 1397 Мукачівського військового шпиталю.

12 грудня відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці заснування 1397 Мукачівського військового шпиталю.

12 грудня15418446_1165710786881154_806069020123076953_o у м.Мукачеві відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці від дня заснування 1397 Мукачівського військового шпиталю.

Святково-прибрана зала, останні штрихи підготовки, тремтіння рук та відчутні серцебиття винуватців та організаторів торжества. З нагоди святкування ювілейної дати всі запрошені, разом із представниками преси, зібралися в затишному приміщенні міського Драматичного театру із спільною метою: привітати ювілярів.

Серед гостей: заступник директора Військово-медичного Департаменту Міністерства Оборони України полковник медичної служби – Русинка Юрій Іванович; начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби – Гайда Іван Михайлович; заступник міського голови – Галай Олександр Юрійович; голова Мукачівської районної державної адміністрації – Гайдай Сергій Володимирович; заступник голови обласної ради – Грицик Петро Васильович; колишній заступник начальника госпіталю ветеран Великої Вітчизняної війни – Русінов Олександр Петрович; Архієпископ Мукачівський та Ужгородський – Владика Феодор; Владика греко-католицької церкви та інші представники духовенства; ветерани та інші почесні гості.

Ідеально напрасовані мундири, начищені до блиску зірки на погонах, спалахи фотоапаратів, останній подих і подумки сказане: «Камера. Мотор. Почали». В цей момент на сцені з’явилася вишукана дівчина в українському вбранні, а за нею троє вишколених військових винесли прапор, прозвучав гімн України і свято оголосили відкритим.

Командир військової частини полковник медичної служби – Бекер Ярема Романович, розпочав своє вітальне слово з подяки всім присутнім гостям та доповів про важливі сторінки з історії становлення госпіталю.

«На підставі наказу військом Середньо-Азіатського військового округу в м. Наманган Узбецької РСР 12 грудня 1941 року був сформований евакуаційний госпіталь за номером 4566. За весь період війни госпіталь 15 разів змінив місце своєї дислокації, пройшов шлях понад 7000 км. На початку липня 1945 року госпіталь закінчив війну в м. Ратибор.  7 серпня 1945 року з Львова госпіталь  дислокують на постійне місце перебування в м. Мукачево, де він функціонує й по сьогоднішній день на території колишньої «Цісарської і Королівської лікарні».

«З покоління в покоління передавалося найцінніше – досвід. Ще з часів заснування госпіталю, в нелегкі роки Другої Світової війни працівники передавали найкращі традиції військових медиків – професійність, працелюбність, вірність військово-лікарському обов’язку та постійну готовність прийти на допомогу» – продовжив командир військової частини.

Розповів про допомогу в АТО та попросив хвилиною мовчання вшанувати всіх загиблих воїнів. Висловив подяку органам місцевої влади та Закарпатської області за підтримку та надання фінансової допомоги. Розповів про плани на майбутнє та пообіцяв і надалі гідно виконувати обов’язок та творити нову історію госпіталю. Колегам, в свою чергу, побажав мирного неба над головою.

Нескінченні слова подяки та привітань лунали в бік особового складу військового госпіталю. Численні накази, нагородження, грамоти та відзнаки було отримано діючими працівниками закладу за сумлінну роботу; зразкову службу; гідне виконання своїх обов’язків; за вислугу років та інше. Та найголовнішими подарунками стали: кисневий концентратор та відеогастроскоп.

Представники духовенства подякували за співпрацю та відданість своїй справі і побажали діючому особовому складу військового госпіталю й надалі з ентузіазмом рятувати людські тіла.

Ветеран Великої Вітчизняної війни – Олександр Петрович Русінов від імені всіх ветеранів війни з приводу святкування 75 річниці госпіталю висловив велике спасибі за надання медичної допомоги і по сьогоднішній день, за чутливе та шанобливе ставлення до ветеранів та побажав довгих років та нових успіхів в їхній непростій роботі.

Серед гостей програми: народно-фольклорний колектив «Руснаки» під керівництвом Михайла Пірова, Іван Криванич, Олександр Зейкан, Аліна Богдан, Василь Тельєчко та сучасний хореографічний колектив під керівництвом Олени Яцканич. Заслуговує на увагу військовий оркестр, що супроводжував весь процес святкування.

Дві години святкування пролетіли швидко, пролунав гімн і свято оголосили закритим.

Мукачівський військовий госпіталь – це  непроста історія, в якій є і перемоги, і поразки. Але ця біографія наповнена хорошими людськими якостями, які несли крізь війни військові медики.

Лишається одне – вірити, що вже скоро військові медики знову працюватимуть виключно в мирних умовах і з блиском в очах будуть творити нову історію закладу.

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank